fbpx

Hakkımızda

Muratt Mat

Sahne adıyla Muratt Mat, gerçek adıyla Murat Benek 1989 Eskişehir doğumlu Türk Dj Müzik Prodüktörü, 1991’de ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleşerek ilk ve orta öğretimini bu şehirde tamamladı. 90lı yılların ortalarında çocukluk yıllarını yanında geçirdiği manevi amcası Erdoğan Gündoğdu’nun kendisine hediye ettiği Org/Piano ile müziğe tanışıklığı ve ilgisi başladı.

Eğitim ve Öğrenim hayatını Bursa’da Bilgisayar Teknisyeni olarak tamamlayan Murat, çeşitli işletmelerde mesleki faaliyetlerini sürdürdüğü dönemlerde farklı müzik yazılımları ve ses kayıt teknolojileri hakkındaki araştırmaları müzik prodüksiyonuyla da tanışmasına vesile oldu.

Müzik gelişimi için belirli kaynak araştırmaları yaparken 2003 - 2004 yıllarında bir yakının vesilesiyle Bursa ve Güney Marmara’ya yayın yapan bir yerel radyonun bünyesinde reklam ve seslendirme departmanında görev aldı, radyo programcılığı ve reklam seslendirme departmanlarında sorumlu olarak çalıştı.

Müziğe bir şekilde başlayan insanlar hikayelerinin olduğu gibi onunda farklı hikayeleri vardı bazı zorluklar ve olanaksızlıklar hedeflerine ulaşmak adına onu bir hayli zorladı bu süreç müziğe ara vermesi gerektiğini düşündürse de o hiç yılmadan ilk gün kü; hevesle çalışmaya devam etti

Radyo’nun yıl sonu konserlerinde ön programda performanslar, sunuculuk ve Dj performanslarıda yapmaya başladı. Müzik prodüksüyonunda gelişimi ise; radyo, tv, albüm, seslendirme sesli hikaye kitapları, jingle vb. gibi diğer seslendirme çalışmaları sayesinde şekillenmeye başladı, bazı şiir albümlerinde seslendirme ve düzenlemeler de hazırladı.

Türkiye’de halen devam etmekte olan mikrofon arkası radyo podcastleri halen bir çok platformda en üst sıralarda yer almaktadır. Ulusal olarak yayın yapan radyolar ve Türkiye genelinde yayın yapan radyolar; Power Group’un, Dijital Radyosu olan Power App, Radyo D Türkiye, İstanbul Fm, Radyo Mega Türkiye, Number1 Fm Türkiye, Play Fm Kıbrıs, Play Fm Londra. Yerel Radyolarda ise; Radyo Aktif Bursa, Ankara Radyo Vizyon, Ereğli Fm Zonguldak, Olay Fm Bursa, bu radyolardan bazılarıdır.

İlk single çalışması 2011 yılında Elenor Müzik’den yayınlanan “Bodrum” çalışmasıdır devamında bir çok toplama albümde yer aldı. Ülkemizde bir çok sanatçının albümünde Düzenleme ve Remix versiyonları ve bazı albümlerde Ghost Producer olarak yer almaktadır.

Yurt içi ve yurt dışında ülkemizin tanınan Dj müzik prodüktörlerinden biri haline geldi. Dünya’ca ünlü Avrupalı vokaller ile ortak projelerde yer aldı. Bianca Kinane, Steve Swindells, INNA, Antonia, Anda Adam, Andrea, Otilia gibi sanatçıların albüm çalışmalarına Remix versiyonlar hazırladı.

Yurt içi konser ve etkinliklerinde INNA, Otilia, Mira, Teodora, Royal Gigolos, David Vendetta, Outwork, Desaparacidos, Kutsi, Tuğba Yurt, Tuğba Altınop, Kolpa, Gökhan Türkmen, Murat Dalkılıç, Bengü ve Mustafa Ceceli, Emre Kaya, Ceza, Norm Ender vb gibi ünlü isimlerle bir çok kez aynı sahneyi paylaştı.

Yaz, Kış sezonlarının aranan isimleri arasında gösterilen ve bir çok şehirde üniversite festivallerinde sahne alan Muratt Mat, binlerce yerli ve yabancı müzik müzik severle buluştu.

2011 ‘de Burak Yıldırım ile birlikte “Mystical Feelings” 2016’da Prodüktör Findike ile birlikte “All Night” – 2018 ‘de kendi Single çalışması “Honesty” ve yine aynı yıl içerisinde Sony Müzik etiketiyle yayınlanan Şarkıcı Sevgi Fırat “Geçti Devir” isimli çalışmasının düzenlemesi, Global Records etiketiyle yayınlanan Dünya’ca Ünlü şarkıcı Antonia ve Erik Frank’ın ortak çalışması olan “Matame” nin remix versiyonu yine tüm dünya’nın yakından tanıdığı Romanyalı şarkıcı Inna’nın “Iguana” isimli çalışmasının Remix versiyonu JHaps Records etiketiyle yayınlanan Andrea - Amor Peligrosso, Otilia - Tres Amores Remix düzenlemeleri dünya da kabul görmüş radyoların playlistlerinde yer aldı ve büyük ilgi gördü.

Albüm ve Single çalışmalarının yanı sıra bir çok düzenleme ve remix versiyonları çeşitli toplama albümlerde ve listelerde yer buldu. Podcastleri yıllarca sürdü Bursa Olay Fm 90.5 frekansında yıllar süren ClubinTürk, Clubin Deep gibi radyo müzik programları halen ITunes ve Spotify Podcastlerde dinleniyor. Radyo Aktif 92.6 frekansında yer alan "Aktif Mix" programı ve podcastleri spotify music'de haftalarca birinci sırada yer aldı. Ayrıca Power Fm App Dj Cast 'de Change The Future ve No Limit Setleri şu sıralar büyük ilgi görüyor.

Sony Music, Global Records Romania, Sprint Music Romania, Bk Records Romania, Re-Fresh Music Turkey, Elanor Müzik Türkiye, Salamandra Records, Peak Digital Records, Findike Records, LW Recordings, Proton Records, Mystical Caroseur Records, Kırk Sekiz Müzik Türkiye JHaps Records, Voice of Anatolia Records gibi başlıca çalıştığı bazı müzik şirketleridir.

Şu sıralar stüdyoda çalışmalarına devam etmektedir.